Adéla Lankašová

Přístroj, který může v nouzi zachránit život. ( Sbírka ukončena prosíme už neposílejte peníze na Adelku. Celková částka byla sehnaná Děkujeme)

Adélka se narodila předčasně, o měsíc dříve. Celé těhotenství probíhalo bez komplikací.

Při porodu měla kolem krčku omotanou pupeční šňůru a přestála dýchat a rozhodnuto, že bude převezena na neonatologické oddělení v ČB. Tam jsme spolu byly týden a pak jsme mohly být propuštěny domů.Adéla Lankašová

Celé první tři měsíce byla Adélka velmi neklidná, nechtěla pořádně ani sát z láhve, bylo mi řečeno, že je hysterická na bříško. Na konci třetího měsíce Adélka musela do nemocnice s akutním průjmem a teprve tehdy byla podrobněji vyšetřena. Absolvovala vyšetření v nemocnici na Karlově v Praze, kde bylo po magnetické rezonanci zjištěno, že se narodila s vývojovou vadou mozku v dokončeném stavu – těžká forma dětské mozkové obrny a bylo nám řečeno, že je zázrak, že se vůbec narodila živá.

Lékaři mi řekli, že bude netečná, trvale ležící a dožije se max. jednoho roku. Bylo to vše pro nás moc smutné, ale nepřestali jsme bojovat.

Nyní bylo Adélce v červnu 7 let. Dokáže se na nás krásně usmívat, a když se snaží, dokáže i postřehnout větší plyšové hračky, které mají pestré barvy. Má ráda děti a ráda poslouchá hudbu. Její zdravotní stav se už asi nikdy o moc nezlepší a jsme rádi, že je stabilizovaný.

V posledních dvou letech, ale má velké problémy s dýchacími cesty. Je hodně zahleněná a špatně si odkašlává. Adélka měla větší infekci dýchacích cest a musela být oživována a letecky převážena do nemocnice v Brně a tam byla na dva dny v umělém spánku.

Byla zavedena výživová sonda do žaludku. Nemůže přijímat tekutou stravu ústy, hrozí vdechnutí a další infekce dýchacích cest. Adélka byla hospitalizována v Dětské nemocnici na ARO v Brně, kde nám byl zapůjčen přístroj, který slouží jako asistent kašle. Dokáže v pacientovi vyvolat pomocí masky na ústa, podtlak a on si krásně dokáže odkašlat.

Asistent kašle pomůže oddálit i tracheostomii, což je zavedení dýchací hadice do krku a s tím spojené další rizika a komplikace.

Na tento přístroj není od VZP žádný příspěvek, a proto se na obracíme na spolek Conamen a širokou veřejnost s žádostí o pomoc se finančně složit na nákup přístroje s názvem Philips Respironics CoughAssist E70 od společnosti Linde Gas a.s. a celková částka i se záložní baterií činní 126 584 ,- Kč.

Adélce přístroj velice pomůže a nebude se opakovat situace, kdy přestala Adélka dýchat a doktoři ji zachraňovali život.

Přístroj je pro naši Adélku spásou, nebudeme se muset bát o její život a budeme s ní v klidu moci prožít krásný další roky života.

Děkujeme všem, co si přečetli náš příběh a pomohli nebo pomůžou.

Děkujeme předem za Vaši pomoc. S úctou a pěkným dnem přeje maminka Adélky.

Zuzana Lankašová

Číslo sbírkového účtu:
Č.ú. 2223 2224/5500
v.s. 20090617

Spolek Conamen se částečně podílí na uhrazení přístroje částkou 50 780 Kč.

Děkujeme dárcům za jejich solidaritu