František a Vítek

Hypsovy023Účel sbírky: Rehabilitační pobyt v Centru Spirála

Částka 90 000 Kč byla darována na rehabilitační pobyt pro Františka a Vítka dne 29.02.2016

PROSBA O PŘÍSPĚVEK NA REHABILITAČNÍ POBYT

Prosím pomozte nám sesbírat peníze na rehabilitace pro naše šestileté syny Vítka a Františka. Jsou těžce zdravotně postižení. Kluci se narodili císařským řezem v 25. týdnu těhotenství vážili pouhých 740 gramů a vlastně už od té doby se začal jejich boj o život, dostávali velké spousty léků. Fanda musel být při porodu resuscitován, a další resuscitace ho několikrát neminula ani při následném pětiměsíčním pobytu v nemocnici. Měl silné křeče, velké výkyvy tlaku a cukrovku.kluci02322

O mnoho lépe na tom nebyl ani Vítek, krvácení do mozku, neprůchodnost míchy a následně hydrocefalus, což je městnání míšního moku v lebce, které způsobuje tlak na mozek a jeho poškození. Postoupil dvě náročné operace, kdy mu zavedli do mozkových komor vývod, tzv. shunt, vedený pod kůží do břišní dutiny. Zhruba každých šest let mu bude prodlužován. Prodělal i složitou operaci očí, Fanda i Vítek trpí těžkou formou dětské mozkové obrny, těžkou mentální retardací, jsou na úrovni rok a půl starého dítěte. Mají poruchu zraku, poruchu příjmu potravy,poruchu řeči. Trpí bronchopulmonální displázii, což je nemoc plic. Mají skoliozu.

Tyto diagnozy jsou nevyléčitelné, i přesto se snažíme spolu s naší starší šestiletou dcerou Terezkou, kterou kluci milují, vylepšit jim život. Když se kluci narodili, byly Terezce necelé dva roky, musela být tři měsíce bez mámy, je to velká bojovnice.

Samozřejmě, že chceme aby kluci měli tu nejlepší péči, jezdíme na specializovaná lékařská pracoviště jako je Centrum zrakových vad, Centrum poruchy řeči, rehabilitační kliniku, ortopedickou kliniku, cvičíme pomocí Vojtovy metody, Bobath konceptu, jezdíme hipoteraii, navštěvujeme různá zařízení, jako jsou Janské lázně, Centrum Arpida v Českých Budějovicích atd.

Na konci roku 2013 jsme požádali o pomoc Spolek CONAMEN – Pomoc hendikepovaným dětem, aby nám pomohl sehnat finanční prostředky na rehabilitační pobyt v ADELI na Slovensku. Je to účinná a komplexní rehabilitace kde by kluci udělali obrovský pokrok, ale pobyt je z našich zdrojů nedostupný, snažíme se peníze shánět jak se dá. Jedna léčebná kůra na dva týdny pro jednoho chlapce vyjde na cca 90 000 korun.

Tuto částku se však za rok a půl nepodařilo sehnat a tak se píše konec roku 2015. Po konzultaci s lékaři jsme došli k závěru, že by bylo finančně vhodné jezdit do rehabilitačního centra SPIRÁLA v Praze, aby byla léčba úspěšná je potřeba, aby kluci jeli minimálně třikrát za rok. Jedna léčba vyjde na 30 000 Kč pro oba kluky, celkem tedy na 90 000 Kč za rok. Za rok a půl se vybralo cca 72 000 Kč a tak zbývá necelých 18 000 Kč.

V současné době jsme jako rodina závislí jen na dávkách od státu. Jelikož je péče o kluky velice fyzicky i psychicky náročná, byl manžel nucen opustit svoje zaměstnání a zůstal s námi doma. Pečujeme o kluky společně.Zdravotní stav obou chlapců se pomalu zlepšuje. Podle lékařů, ale vzhledem k jejich těžkému postižení, budou muset bojovat celý život.

I tak je ale milujeme a budeme jim s pomocí celé rodiny pomáhat, dokud to jen bude možné.Pokud by jste se rozhodli přispět Vítkovi a Fandovi na rehabilitaci číslo účtu je:

2223 2224 / 5500 VS 20090126

Děkujeme vám za čas, který jste strávili čtením tohoto povídání a děkujeme i případným dárců.

Martina a František Hypšovi, rodiče Vítka a Františka