Přispěli jsme tříleté Zoie na polohovací stoličku

Rubrika: Conamen blog, Pomohli jsme
Tags:
Pomoc dětem

Pomoc dětem

Malá Zoika se narodila po 26ti hodinovém porodu císařským řezem ,  při odchodu s maminkou domů kromě zvýšené teploty Zoice podle lékařů nic nebylo a měla to být zdravá holčička.

Avšak až při  šestitýdenní kontrole, příliš pozdě přišla  diagnóza hydrocefalus – městnání mozkomíšního moku v lebce, kdy se nevstřebává a musí být malým ventilem odváděn do bříška. Při včasném odhalení této poruchy by holčička neměla žádné následky, ale u Zoiky v 6. týdnu byl mozek už nenávratně poškozen, zejména centrum zraku a pohybu.

Zoika kvůli infekci absolvovala během prvního půlroku života deset operací mozku, Po celou dobu rodiče nemohli dcerku bez asistence sestřiček ani vzít do náručí.

Přestože Zoika  nemá tak radostné dětství jako děti v jejím věku (lékařské prohlídky, fyzioterapie, čtyřikrát denně cvičení Vojtovi metody a spousta dalších cvičení), je to veselá a mentálně naprosto zdravá holčička, která si ráda hraje a i přes ztížený pohyb se snaží zapojit do různých aktivit.

Zoika se sama nezvedne ani na čtyři a nedokáže samostatně sedět, a tak potřebuje speciální židličku, která jí zajistí správné polohování trupu, končetin a pánve.

Rodičům tato židlička byla doporučena neuroložkou, pojišťovna ji však celou nehradí a je nutné doplatit přes 13 000 Kč. Rodina má velké pravidelné výdaje spojené s rehabilitací a s léčbou malé Zoiky, částka na doplacení speciální židličky je pro rodiče příliš veliká.

Díky Vaší pomoci a solidaritě jsme dokázali částku sehnat a malé Zoice tak udělat krásné Vánoce doplacením stoličky.

Děkujeme